У китайському місті Лішуй завершився 16-й Всесвітній чемпіонат із шашок, в якому брала участь спортсменка Вікторія Мотрічко з Одеси.
Як повідомляє кореспондент Одесса News, за остаточними підсумками шашкових турнірів Вікторія здобула 3 місце.
«Шкода, що третє, — сказала Вікторія телефоном нашому кореспонденту, але медаль — є медаль!».
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/393938149_879326916915785_1814036372390615679_n.jpg?resize=660%2C880&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/367384648_663978549128913_8077522234238953503_n.jpg?resize=660%2C880&ssl=1)
Кажучи про складнощі чемпіонату, Вікторія розповіла, що їй «поталанило» в остнньому турі зіграти з багаторазовим чемпіоном світу, першим номером світового рейтингу серед чоловіків — Олександром Шварцманом. Найближчі конкурентки Вікторії мали значно слабших суперників.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/401806976_876317604117533_4214700414937149915_n-Cropped.jpg?resize=660%2C371&ssl=1)
«Щастить мені в останньому турі зустрічатися з першим номером світового рейтингу Шварцманом Олександром. Він після переїзду із Запорізької області після початку війни показує дуже творчу та потужну гру, Складно встояти, особливо з китайською інтенсивністю проведення Чемпіонату. Важко в настільки насиченому турнірі грати з чоловіками, маючи класифікацію серед жінок. Якби програвала жінці в останньому турі, яка тебе обійшла, — все було б справедливо. А коли очолюєш жіночий залік і перебуваєш у чоловічій м’ясорубці, а група, що наздоганяє, має суперників простіше і при твоєму вступі готова користуватися цим. Ну нічого, сама бувала в різних ситуаціях: як наздоганяючих, так і очолюючих, де вдавалося відстояти позиції», — прокоментувала Вікторія, чому їй не вдалося завювати «золото» Чемпіонату у Лішуй.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/401809448_876317710784189_13307498576566458_n.jpg?resize=660%2C440&ssl=1)
«На цей раз не пощастило, зіпсула результати року. До цього були лише перші місця, лише одне друге у класиці в команді Європи. Тепер додалося 4-е місце у світовому бліці та 3-є на етапі кубка світу», — з сумом, але одночасно й з притаманним Вікторії одеським оптимізмом розповіла шашистка.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/368046406_717291649970212_6271246231313773177_n.jpg?resize=660%2C880&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/11/401591448_307208042207615_5830215619695962302_n.jpg?resize=660%2C509&ssl=1)
За її словами, Вікторія заявлена на завершальний етап Кубка світу в Польщі, який проводитиметься на початку грудня, а також 10 грудня на чемпіонат світу рапід, також у Польші.
«В останньому, швидше за все, зіграю, а от від етапу Кубка світу відмовлюся. Надто насичена осінь, треба присвятити себе сім’ї», — сказала в завершення розмови одеська королева шашок.
Одесса News інформувала, як Вікторія Мотрічко проводила години дозвілля між турнірами Чемпіонату світу у Китаї.
Фото: Вікторія Мотрічко, Fangchao Chen/Facebook
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy