Жовтень… У Національному природному парку «Тузлівські лимани» спостерігається активна міграція птахів.
Про це пише Іван Русєв, доктор біологічних наук, професор, науковий журналіст на сторінці НПП «Тузлівські лимани» у Facebook.
Серед птахів-мігрантів багато чапель, куликів, качок, мартинів.
«Деякі летять з далекої Тундри, як, наприклад, брижачі. Особливо виділяються великі білі чаплі. Цілий день вони зайняті пошуком їжі. Їх можна бачити на воді при полюванні на рибу і на суходолі в пошуках комах, мишоподібних гризунів, ящірок, і біля очерету в пошуках жаб», — ділиться своїми спостереженнями одеський еколог.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/387208782_2342366002616145_1900996646855260295_n.jpg?resize=660%2C441&ssl=1)
Іван Русєв відзначає, що, не зважаючи на холода, що наближаються, «деякі пернаті можуть залишитися на зимівлю у нас, а якщо буде дуже холодно і лимани будуть покриватися льодом, відлетять на Південь.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/387199245_2342366055949473_6548558361437855940_n.jpg?resize=660%2C440&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/387194705_2342366112616134_3789842939802149501_n.jpg?resize=660%2C440&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/387194471_2342366162616129_4621752745797157852_n.jpg?resize=660%2C440&ssl=1)
Спостерігають орнітологи НПП й за рожевими фламінго з пташенятами, яких нещодавно кільцювали спеціалісти Українського Центру кільцювання птахів. «Сподіваємось, що навесні вони вже повернуться у переможну Україну, — пише Іван Русєв.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/384334878_2336697853182960_6887048867146775727_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
«На зміну «осіннім» птахам до нас вже летять «зимові» птахи з Тундри, які будуть у нас до початку весни», — повідомляє науковець. І про них буде розмова в наступних випусках екологічного проєкту нашого видання.
Розповів природознавець й про інше диво Тузлівських лиманів — лиман Карачаус, де формується сіль. Саме біля нього й гніздилися рожеві фламінго.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/10/382825423_2335661576619921_1662559833195521835_n.jpg?resize=660%2C453&ssl=1)
Соляний промисел з давніх часів займав помітне місце в життєдіяльності місцевого населення, звідки, власне, й пішла назва Тузли — від турецького слова «туз» — сіль.
Фото: Іван Русєв/Facebook
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy