Під час моніторингу гідрологічної ситуації у Національному природному парку «Тузлівські лимани» на тижні, що минув, працівники парку зауважили, що степові та лісові ділянки вже вкрились килимом з первоцвітів жовтенького та синенького кольорів.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook доктор біологічних наук, одеський еколог Іван Русєв.
«Вони прикрашають ландшафт своїми кольорами нашого прапора і дають надію на відродження нашої рідної землі-України! Синенькі рослини – це проліска дволиста (Scílla bifólia) — багаторічна трав’яниста рослина, вид роду Проліска (Scilla) росте в лісовому масиві нацпарку. Проліску, або сцилу дволисту, ще називають «блакитним підсніжником», а в народі – просто пролісок.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/418805058_2450352431817501_7052237307353119491_n.jpg?resize=660%2C532&ssl=1)
«Жовтенькі — ті, що здавна відомі, як гусяча цибуля або зірочки! Народна назва: жовтоцвіт, жовтий пролісок, гусятник, пташина цибуля. А ось чому зірочки ми більше знаємо як гусячу цибулю? …Колись, до тотальної оранки, гусячої цибулі на луках і степових ділянках було дуже багато, старі люди розповідали, що на ці луки і поляни навесні завжди опускалися зграї диких гусей, щоб відпочити тут після важкої дороги і пощипати сходи цибулі, яку вони дуже любили і надавала їм енергію. Ось звідки і склалося повне ім’я жовтої ранньовесняної квітки — гусяча цибуля або прийнятна українська назва — Зірочка», — пише дослідник природи.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/417852785_2450352335150844_6470811379319937314_n-1.jpg?resize=660%2C439&ssl=1)
А тим часом, у Національному парку збільшуться пташиний гомін: «наші дикі аборигенні сірі гуси вже сидять на гніздах в плавнях гирла річки Хаджидер, а зграї диких білолобих гусей і червоноволої казарки активно вже летять з НПП «Тузлівські лимани» до Тундри на Таймир», — повідомляє Іван Русєв.
Прилетіли й сірі журавлі.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431488646_2446195455566532_6970477058637458935_n.jpg?resize=630%2C504&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431477338_2446195505566527_7909702589846820470_n.jpg?resize=660%2C404&ssl=1)
За спостереженнями дослідника, останніми днями у Національний природний парк «Тузлівські лимани» прилітали і пролітали великими зграями рожеві пелікани. «Їх було декілька зграй і загалом біля 500 птахів на лиманах Джантшейський, Шагани, Алібей та Бурнас. Частина з них полетіла далі на Північ до інших лиманів Причорномор’я. А 22 березня, у Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів — World Water Day) з’явилися вони і над дельтою Дністра.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431522111_2448829731969771_1818021866167768650_n.jpg?resize=660%2C440&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/433872983_2448829788636432_1546955486995008181_n.jpg?resize=660%2C364&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431503654_2448829838636427_6672550831301773806_n.jpg?resize=493%2C292&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431589645_2448829885303089_3154302184478940156_n.jpg?resize=660%2C391&ssl=1)
Прилетіли також перші рожеві фламінго — розвідники з Півдня. «Вони будуть передавати інформацію своїм щодо можливості гніздування в НПП у 2024 році», — поінформував Іван Русєв.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/431522121_2447525258766885_7219441092742269886_n.jpg?resize=626%2C453&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/433953597_2447525322100212_8406338257652083407_n.jpg?resize=658%2C330&ssl=1)
Одесса News повідомляла, що Національний природний парк «Тузлівські лимани»14 березня відзначив Міжнародний день проти гребель.
Фото: Іван Русєв, Інна Гриндак/Facebook
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy.