Річка Хаджидер (з тюркського — гірка річка) нещодавно разом з річкою Алкалія ще була одним з основних джерел прісної води для Тузлівських лиманів і підтримувала хоча б частково життя природних екосистем та біорізноманіття у Національному природному парку.
Про це повідомляє доктор біологічних наук, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

«Широкою заплавою, з неймовірно красивими меандрами, вона протікає (вірніше протікала) через село Дивізія. У радянські часи у заплаві всієї річки вбивали меандри і каналізували ії, щоб основну частину заплави перетворити на сільгоспполя і труїти хімікатами. А зараз нелюди добивають річку масштабним забрудненням», — пише одеський еколог.

З обуренням повідомляє науковець, що під час війни в межах Національного парку державні землі водного фонду заплави засмічені відходами від теплиць, гноєм від худоби кошар, які розташовуються прямо на березі річки, та масштабними обсягами будівельного сміття.


«Місцева влада громади під керівництвом Валентина Скалозуба закриває очі на знищення краси місцевості і основи життя мешканців і не реагує на приписи служби держохорони Нацпарку по наведенню порядку», — інформує Іван Русєв.

Відзначається, що й Держекоінспекція також виїжджала на фіксацію порушень, «але безрезультативно».
«Між тим, на фоні мальовничої та неймовірно красивої і широкої заплави, річка Хаджидер вмирає», — резюмує доктор біологічних наук.
У попередньому екологічному щонедільному випуску видання Одесса News з новинами Національного парку «Тузлівські лимани» йшлося про дослідницьку діяльність його науковців.
Фото: НПП «Тузлівські лимани», Дивізійська сільська територіальна громада/Facebook
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy.