В італійському місті Фоллоніка завершився командний чемпіонат Європи з шашок-100 у всіх трьох видах програми (класика,бліц та рапід), в якому брала участь одеситка Вікторія Мотрічко.
Кореспондент Одесса News сконтактував з відомою спортсменкою.
Вікторія Мотрічко повідомила, що «на чемпіонаті представництво у жінок було дуже погане. Усього 4 країни (Україна, Польща, Литва, Італія). Білорусь та Росію усунули від участі у чемпіонаті. А інші європейські шашкові країни типу Нідерландів, Латвії, Естонії, на жаль, проігнорували цей чемпіонат, тому залишається осад».
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/355216344_753758030083152_1703740745168009960_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/355000686_753757386749883_1187601704828600729_n.jpg?resize=660%2C881&ssl=1)
За словами Вікторії, «за тиждень зіграли 3 програми (класика, бліц, рапід). В останніх двох програмах додалася друга команда Італії. Класику грали у два кола, рапід і бліц-в один. У першому колі класики виграли у полячок — основних конкуренток за золото з рахунком 3-1. У передостанньому турі їм же й програли з таким самим рахунком. В результаті до кінця турніру ми мали порівну очок. Враховувалися малі очки і на один бал у нас виявилося менше, на жаль, тут ми другі».
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/346843651_6651586604886289_9155982434777685697_n.jpg?resize=660%2C371&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/354615573_745045494293220_2981059294218416480_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/352314313_745045504293219_1491484577754025855_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
Щодо швидких програм, то, як повідомила Вікторія, боротьба за золото розгорнулася між тими самими суперниками. Жіноча команда України після того, як завоювала срібні нагороди у класиці (дівчатам лише трохи не вистачило, аби обійти команду Польщі), у бліці та рапіді не дали суперницям жодного шансу.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/352331602_831551575032491_8087460446472158773_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
«Якщо в бліці очна зустріч із польками завершилася внічию 2-2 та українкам допомогла втрата очок польками у матчі з Литвою, то у рапіді перемога в очній зустрічі 3-1 допомогла завоювати нам друге золото. Разом 2 золота у швидких програмах та срібло у класиці», — підсумувала спортсменка результати командної гри українців.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/354956284_745045247626578_3140345041612508439_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
У складі жіночої команди, окрім Вікторії, була також шашкістка Ольга Балтажі.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/354971784_753758593416429_2189775095278482694_n.jpg?resize=660%2C880&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/355146831_745045487626554_6988944492172064183_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
До речі, наша чоловіча команда здобула переконливу перемогу у всіх трьох дисциплінах, обійшовши, зокрема, сильні збірні Нідерландів, Литви, Франції та Італії.
Склад чемпіонської чоловічої команди України на Євро — міжнародні гросмейстери Юрій Анікеєв, Артем Іванов, міжнародний майстер Юрій Бобков.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/352236157_745045464293223_2795636555515549521_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/355027182_753757143416574_2408162479509367574_n.jpg?resize=660%2C495&ssl=1)
«На початку липня буде етап кубка світу у Ризі. Потім буде перерва до кінця вересня. Потрібно буде попрацювати та підготуватися до чемпіонату світу у Кюрасао», — поділилась своїми найближчими планами Вікторія Мотрічко.
Як повідомляла Одесса News, у березні 2023 року Вікторія Мотрічко повернулась з італійської Верони з перемогою на Міжнародному опен-турнірі.
Фото: Вікторія Мотрічко /Facebook
Більше новин у нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy