Касові збори історичної драми «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко за сценарієм одеської письменниці Ксенії Заставської (Оксани Присяжнюк) за тринадцять тижнів прокату в Україні становлять 10 884 386 млн грн.
Повідомлення про це та відповідну інфографіку опублікувало Державне агентство з питань кіно у Facebook.
“Тринадцять тижнів прокату в Україні, тисячі глядачів по всьому світу та рекорд прокату завдяки підтримці глядачів отримала історична драма «Щедрик»”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що стрічку подивилися 86 381 глядач на 3 408 кіносеансах.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/04/342177563_211605141590352_8305395068782395053_n.jpg?resize=660%2C660&ssl=1)
Також повідомляється, що фільм став другим за касовими зборами серед українських драм у прокаті за часів незалежності, і поступився лише картині «Поводир».
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/04/341514384_3004079766553530_2485752402585221367_n.jpg?resize=660%2C660&ssl=1)
«Актуальність теми фільму об’єднала велике ком’юніті однодумців, тих, хто щиро любить Україну, хоче знати її історію та пам’ятати усі випробування на шляху до жаданої незалежності», — зауважили у Держкіно.
Згідно з повідомленням, «Щедрик» також показали на спецпоказах у США, Ізраїлі, Ірландії, Великій Британії, Південній Кореї та Швеції.
Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Редакція Одесса News сконтактувала з автором сценарію «Щедрика» щодо завершення в Україні прокату цієї стрічки. Письменниця сказала, що «не мала сумніву, що фільм нікого не залишить байдужим. Впевненість ґрунтувалась на тому, що всім, хто читав сценарій, він подобався, а крім того викликав сильні емоції».
«Під час прокату фільму я отримувала багато листів, в яких глядачі дякували за сценарій. Також було багато питань. Спочатку я відповідала, а потім зрозуміла, що не в змозі відповісти всім. Тоді вирішила написати книгу спогадів про роботу над сценарієм, про важкий шлях його до виробництва, і відповісти на всі питання глядачів. Книга матиме назву «Щедрик. Моя сповідь». Там будуть факти, які не увійшли до фільму, а також перша глава роману «Щедрик». Якщо сподобається, я напишу роман. Тому з улюбленими героями фільму люди не розлучаться і зможуть дізнатися про їхні долі», — сказала Ксенія Заставська.
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/04/Заставская-10.jpg?resize=660%2C371&ssl=1)
За повідомленням Ксенії Заставської, презентація книги пройде в Одесі, Києві, Івано-Франківську та в інших містах України.
«На зустрічах я відповім на всі питання, на які, можливо, немає відповіді у книзі», — сказала письменниця нашому кореспонденту.
До речі, посольство України анонсувало 7 липня всеяпонський показ драми «Щедрик».
![](https://i0.wp.com/on.od.ua/wp-content/uploads/2023/04/342177470_1281984385733928_6439245943680846787_n.jpg?resize=660%2C660&ssl=1)
Як повідомляла Одесса News, сценарій «Актриса» Ксенії Заставської (Оксани Присяжнюк) у квітні 2023 року здобув вже шосту перемогу, цього разу на Кінофестивалі жіночого кіно у Лос-Анджелесі.
Більше новин у нашому Telegram-каналі: https://t.me/joinchat/UtNeW3LzPmqqxBod