На узбережжя Чорного моря в межах Національного природного парку «Тузлівські лимани» викинуло десятки тисяч крабів.
Про це повідомив 12 липня на своїй сторінці у Facebook одеський еколог Іван Русєв — доктор біологічних наук, начальник науково-дослідного відділу цього парку.
За словами фахівця, краби плавунці – Рortunus pelagicus – відмінні плавці, завдяки четвертій парі сплощених ніг, що нагадують весла, але, на його думку, причиною такого явища є виніс холодної води з глибин моря.

Іван Русєв підкреслив, що ситуація екологічно складна, адже багато особин – з ікрою.
«Живих повертали до моря»,- написав еколог.

Не тільки крабів, але й маленьких скатів викинуло море. «Після нічного шторму з північного заходу зігнало теплу воду з прибережної зони Чорного моря і підтягнуло холодну у НПП «Тузлівські лимани». І замість температури води +21 після шторму стало +14″, — пояснив ситуацію Іван Русєв.

Наприкінці червня знавець природи приголомшив ще однією сумною природною подією — масовою загибеллю сонечок-семикрапок, або, як їх у народі називають, божими корівками.

Через підвищену вологість весною зросла чисельність тлі — у відповідь масово розмножились сонечки, які харчуються цими шкідниками. Друга причина такої навали комах — це масові жнива. Велику кількість зернових в Украиїнському Причорномор’ї убрали одночасно, залишивши сонечок без їжі. «Тому дуже важливо зберігати нерозорені території дикої природи і саме на них мають перерозподілитися комахи і підтримувати баланс екосистем», — вважає доктор біологічних наук.

У минулому щотижневому випуску Одесса News про події в Національному природному парку «Тузлівські лимани» йшлося про погрози фізичною розправою працівникам НПП.
Скріншоти з відео Івана Русєва/Facebook
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy.