«Тузлівські лимани: війна та мир» (112-й випуск): Коли державні гроші йдуть у пісок-2

468570096_10227479826483484_7244951485580128880_n-1-Cropped.jpg

Наше видання повідомляло в грудні цього року, що на узбережжі Чорного моря в межах Національного природного парку «Тузлівські лимани» побудовані фортифікаційні споруди (тетраподи), на котрі пішло чимало держаних коштів, але їх поглинали морські хвилі, практично їх знищивши, присипавши морьким піском.

Встановлення тетраподів передбачало спеціальну мету – захист від ймовірних ворожих диверсійно-розвідувальних груп або висадки окупантів на берег.

Спеціалісти з фортифікаційної справи, екологи, зокрема, доктор біологічних наук, почесний професор, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв у Facebook звинувачували обласну державну адміністрацію, яка елементарно не врахувала думку експертів з берегознавства — де саме слід їх треба було встановити, щоб вони гарантовано змогли виконати свою функцію і море їх не поглинуло.

Такі фахівці зі світовим ім’ям є в Одеському національному університеті ім. І. І.Мечникова на геолого-географічному факультеті. Але до них за елементарним експертним заключенням ніхто не звертався.

Вже за кілька днів після нашої публікації на узбережжі з’явилась потужна техніка, з допомогою якої витягували з піску кожний тетрапод.

«Витягували засипані піском тетраподи і переносили-перевозили їх за бархани, за сотню метрів від попередньої лінії — подалі від хвиль», — зазначає Іван Русєв.

Між тим, витрачено знову чималі бюджетні кошти. Навряд чи хтось за це відповівіть, — констатує одеський еколог.

Нагадаємо, як виглядало узбережжя до і після виступів фахівців та ЗМІ.

До:

І після:

До:

І після:

Світлини: Іван Русєв/Facebook

Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy

scroll to top