На початку листопада адміністрація Національного природного парку «Тузлівські лимани» провела важливу роботу з відновлення водообміну між Джантшейським лиманом та Чорним морем.
Ця природоохоронна робота попала в об’єктиви космічного супутника Sentinel-2.
На 2-х км піщаного пересипу в межах Нацпарку з грудня 2023 року функціонує потужна природна протока, яка виконує важливу функцію по водообміну між лиманами і морем, і дозволяє багатьом гідробіонтам мігрувати як з моря в лимани, так і у зворотньому напрямку.
Окрім того, обмежений доступ до берегів Чорного моря у зв’язку з військовою ситуацією вперше за останні роки зберіг можливість функціонування протоки влітку, яка раніше перекривалася браконьєрами, та гарантовано підтримував оптимальний гідрологічний режим для лиманів, а також безпечні умови існування біорізноманіття водних екосистем і їх міграцію між морем і лиманами.
За словами доктора біологічних наук, почесного професора, начальника науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Івана Русєва у Facebook, таке відновлення водообміну є дуже важливою природоохоронною справою в цей осінній період, оскільки температура води в лиманах стрімко падає вночі, і кефалеві види риб та атерина обов’язково повинні мігрувати на зимівлю в Чорне море, де температура води тепліше взимку.
«Окрім того, нормальний рівень води в лиманах є запорукою комфортного відпочинку і гарантованого харчування для багатьох водоплавних птахів, які зараз мігрують, і деякі з них будуть зимувати на Тузлівських лиманах, зокрема, червоноволі казарки та білолобі гуски», — пише Іван Русєв.
Біолог відзначає, що після відновлення водообміну в лиманах цієї частини Нацпарку з’явилося багато маленьких кефалевих цьогорічної літньої генерації.
Допомогу Нацпарку у виконанні такої природоохоронної роботи надала Всеукраїнська громадська організація UAnimals. Важливу технічну роботу по розчистці провело Кілійське управління водного господарства, яке юридично відповідає за належне функціонування цієї протоки.
Одесса News у попередньому екологічному випуску повідомляла про масову міграцію диких гусей з російської тундри до Причорномор’я та Придунав’я.
Фото: Андрій Вуколов
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy