«Тузлівські лимани: війна та мир» (вип.120-й): місцеві браконьєри не краще за рашистів

Вже майже три роки продовжується велика війна проти України. Багато природних територій знищено, зруйновані унікальні заповідні території на сході і півдні країни.

Наш Національний природний парк «Тузлівські лимани» — единий морський національний парк в Азово-Чорноморському узбережжі України, який знаходиться за межами окупації. Тому тваринам тут не так важко, як в місцях постійних обстрілів і бомбардування в зонах окупації, пише на своїй сторінці у Fаcebook доктор біологічних наук, почесний професор, начальник науково-дослідного відділу НПП Іван Русєв.

Завдяки тому в цей зимовий период воєнного 2025 року ми ще бачимо багато птахів на зимівлі. І незважаючи на різні шуми війни над Нацпарком від БпЛА, на підриви мін, основна частина зимуючих птахів після розлякування дронами, знову повертається і продовжує жити на території природно-заповідного фонду Тузлівських лиманів, — пише науковець.

Однак, у тваринного світу є й інший ворог — браконьєри.

Вбитих тварин, що на світлині, було знайдено днями на стихійному смітнику в селі Тузли, повідомляє в. о. директора Нацпарку Ірина Вихристюк.

«Це місцеві браконьєри, які називають себе мисливцями, регулювали чисельність диких тварин. Я зателефонувала до поліції, адже даний факт є свідченням злочину — законних підстав для вбивства тварин не має! (є корупційні дії посадових осіб). Поки приїхали поліцейські, трупи забрали, кров намагались змити, натомість свіжі сліди протекторів шин автомобіля та мокра земля (а цього дня був мороз) були зафіксовані на відео», — пише Ірина Вихристюк.

За словами очільниці НПП, ще до приїзду поліції вбивці тварин «намагались буквально залити сліди злочину». Вона вважає, що все це -справа рук «головного браконьєра» Володимир Друговіна, керівника товариства мисливців 4-х громад Білгород-Дністровського району.

«НЄТУ ТЄЛА — НЄТУ ДЄЛА» — так любить говорити головний браконьєр… колишній міліціонер знає, що каже… Поліцейські сказали, що виклик хибний і поїхали до села, де «випадково» в магазині зустрілись з браконьєрами, поздоровались, поспілкувались як закадичні друзі і останні пригостили правоохоронців кавою», — такий фінал цієї сумної історії.

Ірина Вихристюк підкреслює, що «кривава вакханалія на Одещині набирає обертів! Під час війни полювання ЗАБОРОНЕНО, тим більше в прикордонних громадах. Але ж в тилу залишилось чимало хворих людей (а жага вбивства — це хвороба), яким потрібен допінг, та й третій рік поспіль мисливська галузь потерпає — нема прибутків. Що ж потрібно зробити, щоб знову взяти рушницю і йти вбивати, коли є заборона? Правильно — придумати якісь жахалки, адже люди, особливо зараз, дуже вразливі і реагують на страшні історії, тому і закидають в ЗМІ усілякі історії, які НЕ МАЮТЬ реальних підтверджень! Також для успішної афери потрібно мати «своїх» у органах влади, хто підтасує документи, підпише і «обгрунтує» незаконні дії.»

Очільниця парку впевнена, що «за біоксенофобію та сфальшовані дані мають понести покарання всі причетні! Вже перші «пішли» — посадовці Південного лісового офісу ДП «Ліси України», які надавали незаконні дозволи на т.з. регулювання чисельності тварин, сприяють вбивству і фальшують дані спільно з ветеринарами щодо показників захворюваності».

«Браконьєри кажуть, що вони не вбивають тварин, вони регулюють чисельність носіїв сказу. А що кажуть рашисти? — вони не вбивають українців, вони боряться з нацистами-бандерівцями», — резюмує Ірина Вихристюк.

У попередньому випуску проєкту Одесса News «Тузлівські лимани: війна та мир» йшлося про боротьбу працівників НПП та мешканців прилеглих до Парку територій, забруднених мазутом, котрий вилився після аварії російських танкерів.

Світлини: Ірина Вихристюк, Іван Русєв, НПП «Тузлівські лимани»/Facebook

Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy.