«Тузлівські лимани: війна та мир» (113-й випуск): баланс в природі там, де немає мисливців

Баланс в природі завжди там, де немає мисливців і браконьєрів.

Так впевнено заявляє доктор біологічних наук, почесний професор, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв.

Рівно 9 років як Іван Русєв на запрошення Міндовкілля України, захистивши докторську дисертацію, залишив наукову роботу в Одесі з вивчення дельфінів у військовій установі, поїхав працювати в Національний природний парк «Тузлівські лимани» на узбережжі Чорного моря, між дельтами річок Дністер і Дунай.

Вчений пригадує, що мисливці, які масштабно браконьєрили в НПП, при першій ж зустрічі сказали йому: «у вас в нацпарку тьма шакалів, а там де шакали і лисиці — нічого не лишається у природі, все вони знищують, і у вашому національному парку нічого немає, навіть птахів».

«Їхні слова були повною маячнею і, звісно, нічім не підкріплювалися. Ми, екологи одного з найкращих національних парків України, стверджуємо, що там, де територія по-справжньому охороняється від браконьєрів, обов’язково є і повинно бути різноманіття хижаків, і там завжди буде здорова екосистема. І мій більше 40 років досвід дослідження дикої природи, зокрема, в управлінні Нацпарком, в наукових дослідженнях, досвід в моніторингу біорізноманіття свідчать про непереможну істину законів екології — Усе пов’язано з усім і Природа знає краще», — переконаний вчений.

Одеський еколог на розміщених світлинах підтверджує свої слова.

«Ви можете самі побачити типову картину у Нацпарку. На фото шакал відпочиває, і поруч різні види птахів. На другому фото шакал і біля 5000 качок і гусей поруч. Шакал дуже вдало відчуває хворих тварин і іноді запливає в лимани, щоб підібрати слабких і загиблих. Ось на двох фотках шакал витягає померлого від фермерської отрути гуся і шакал витягає великого померлого від запливу з прісної до солоної води сазана (коропа). Він по-справжньому виконує функції санітара і по-справжньому підтримує здоров’я природних екосистем», — резюмує Іван Русєв.

Одесса News у попередньому екологічному випуску про життя НПП «Тузлівські лимани» повідомляла, що вже майже 2,5 року палає вогонь над так званими вишками Бойка у Чорному морі.

Фото: Іван Русєв/Facebook

Больше новостей на нашем Telegram-канале: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy