Радісною була Інформація про те, що 15 грудня поблизу берега в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», які перевозили мазут для використання з військовою метою проти України. Але в той же час забили на сполох екологи, адже у Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
За словами російських екологів, очищення акваторії Чорного моря та його узбережжя від мазуту, що вилився внаслідок аварії російських танкерів поблизу Керченської протоки, може тривати до 10 років.
Доктор біологічних наук, почесний професор, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв занепокоєний можливими наслідками цього екологічного лиха. Своїми думками з приводу того, чи можуть мазутні плями дістатись одеського побережжя, зокрема, Національного парку, одеський еколог поділився з кореспондентом Одесса News.
«Зараз немає такої загрози… далеко. Основну часть мазуту скинуло на більше ніж 50 км узбережжя Краснодарського краю», — повідомив Іван Русєв.
За його інформацією, загинуло багато птахів, десятки дельфінів.
«Загиблого дельфіна у мазуті викинуло аж на берег моря у Грузії», — сказав Іван Русєв.
Фахівець вважає, що, з огляду на холодну погоду, частина мазуту впала на дно. «Коли потеплішає, то тоді буде загроза від цієї частини — забруднення води, порушення циклу у харчовому ланцюгу гідробіонтів і також знову негативний вплив на дельфінів«, — такий невтішний прогноз доктора біологічних наук.
Тим часом, в окупованому Криму вирішили складувати зібрані нафтопродукти, які викинуло в акваторії Чорного моря після аварії двох нафтотанкерів, на території колишньої Щолкінської АЕС. За повідомленням «Крим.Реалії», туди вже доставлено в мішках на зберігання понад 150 тонн вантажу.
«Місцеві жителі дуже стурбовані. В ці мішки разом із мазутом потрапили також мертві риба та птахи. Мазут складується в звичайних будівельних мішках, які через недовгий час почнуть руйнуватися, а довкілля заповниться смородом від мазуту і птахів та риб, що розкладаються. Забруднення ґрунтових вод не уникнути», – йдеться у матеріалі.
Вчені переконані, що морепродукти, видобуті в зоні забруднення мазутом Чорного моря, не можна буде їсти протягом кількох років. Навіть якщо молюски виживуть, вживати їх у їжу буде не можна, оскільки вони наситилися токсинами.
У попередньому екологічному випуску видання Одесса News акцентувалось на марнотрацтві Одеської облдержадміністрації, яка на узбережжі Чорного моря в межах Національного природного парку «Тузлівські лимани» побудовала фортифікаційні споруди (тетраподи), на котрі пішло чимало держаних коштів, але ці споруди поглинуло море.
Світлини з відкритих джерел
Більше новин на нашому Telegram-каналі: https://t.me/+K3QIJDVwDQhmNDMy